İstanbul

 

İtalyan Kültür Merkezi

Italian Institute of Culture

 

 

Aynalı Geçit

Aynali Gecit

 

Pera Müzesi

Pera Museum

12 Mart Cumartesi

12 th  March Saturday

 

 

 

 

12.00

 

Kurt Kafası / Wolf Head, Volta  / Volta, Fatima, Lilou, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Bilge ve Öğrencisi * / Bilge and Her Apprentice *, Uzak mı... */ Distant... *

 

13:00

 

 

 

15.00

 

Bedel / The Price of Honor

 

17.00

 

Artık Hayallerim Var * / Through My Lens *

 

19.00

 

Video-Art Seçkisi / Video-Art Selection: Ne Bileyim Ben? / What Do I Know?, O Zamanlar Varmış Öyle Şeyler / Such Things Used To Exist Back Then, Erkek Erkeğe / Man To Man, Koş / Run, Vak Vak Ağacı / The Waq Waq Tree

 

13 Mart Pazar

13th March Sunday

 

 

 

 

12:00

Vita Activa: Hannah Arendt Karşınızda / Vita Activa: The Spirit of Hannah Arendt

 

 

15:00

Wanja * / Wanja *

 

 

17:00

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

 

 

19:00

Mahrem Şiddet / Private Violence

 

 

14 Mart Pazartesi

14th March Monday

 

 

 

12:00

Bedel / The Price of Honor

Zarftaki Ev / The House in the Envelope, Nana, Renk Hırsızı / Color Thief, Modern Şehir / Modern City, Toprak Diyorum Ben * / I Say Dust *, Mx. Pink / Mx. Pink

 

15:00

Satılık Adalet / Justice for Sale

Atölye / Workshop:

Kadın Cinayetleri Nasıl Filmleştirilmeli? / How Can Femicide Be Filmed?

 

17:00

Kırmızı Gül * / Red Rose *

Deniz Tuzu / Salt of Sea, Otomatik Fitness / Automatic Fitness, İrina Harikalar Diyarında / Irina in Wonderland, Silinen Kadın / Woman Deleted

 

19:00

Annemle Geçen Yaz / Second Mother

Video-Art Seçkisi / Video-Art Selection: Şehirde Gizli Panter Modası / The City and the Secret Panther Fashion, Cumhur Kadın / (Re)Public Woman, İleri Sar / Fast Forward, Yabancı / Stranger

 

15 Mart Salı

15th March Tuesday

 

 

 

 

12:00

Zarftaki Ev / The House in the Envelope, Nana, Renk Hırsızı / Color Thief, Modern Şehir / Modern City, Toprak Diyorum Ben * / I Say Dust *, Mx. Pink / Mx. Pink

Komşu Komşu Huu / Hey Neighbour

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

15:00

Üç Yalan / Three Lies

Hani Meral */ So Where is Meral *

Satılık Adalet / Justice for Sale

17:00

Wanja * / Wanja *

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

 

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

19:00

Devrimciler / Pioneer Heroes

 

Video-Art Seçkisi / Video-Art Selection: Ne Bileyim Ben? / What Do I Know?, O Zamanlar Varmış Öyle Şeyler / Such Things Used To Exist Back Then, Erkek Erkeğe / Man To Man, Koş / Run, Vak Vak Ağacı / The Waq Waq Tree

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

16 Mart Çarşamba

16th March Wednesday

 

 

 

12:00

Nena / Nena

Güzel / Bella, Duvarların Ardında / Inner Land, Komşu / The Neighbour, İp Cambazı / Tightrope Walker, Esneklik / Flexibility, Aşk Canavarı / Love Monster, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Venedik / Venice

Mahrem Şiddet / Private Violence

15:00

Üç Yalan / Three Lies

Kafe Nagler / Cafe

 Nagler

Umudun Tarifi / An

17:00

Kurt Kafası / Wolf Head, Volta, Fatima, Lilou, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Bilge ve Öğrencisi * / Bilge and Her Apprentice *, Uzak mı... * / Distant... *

Atölye / Workshop:

Kaleydoskop: Misafir

/ Kaleidoskope: The Visitor

Genç Sophie Bell / Young Sophie Bell

19:00

Kırmızı Gül * / Red Rose *

 

Nahid * / Nahid *

17 Mart Perşembe

17 th March Thursday

 

 

 

 

12:00

 

Artık Hayallerim Var / Through My Lens

 

13.00

 

 

 

15:00

 

Işık Ana ve Kızları* / The Mother of Lights and Her Daughters *

 

17:00

 

Deniz Tuzu / Salt of Sea, Otomatik Fitness / Automatic Fitnessi İrina Harikalar Diyarında / Irina in Wonderland, Silinen Kadın / Woman Deleted

 

19:00

 

Kafe Nagler / Cafe Nagler

 

18 Mart Cuma 18th March Friday

 

 

 

 

12:00

Haysiyet * / Dignity *

Kuafördeki Kadınlar / Women in Sink

Fatima’nın Cumhuriyeti / Fatima’s Republic

Güzel / Bella, Duvarların Ardında * / Inner Land *, Komşu / The Neighbour, İp Cambazı / Tightrope Walker, Esneklik / Flexibility, Aşk Canavarı / Love Monster, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Venedik / Venice

Umudun Tarifi / An

15:00

Genç Sophie Bell / Young Sophie Bell

Komşu Komşu Huu * / Hey Neighbour *

Annemle Geçen Yaz / Second Mother

17:00

Devrimciler / Pioneer Heroes

Panel/ Panel:

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da Kadınların Sineması / Women’s Cinema in the Middle East and North Africa

Diren! / Suffragette

19:00

Nahid * / Nahid *

Video-Art Seçkisi / Video-Art Selection: Şehirde Gizli Panter Modası / The City and the Secret Panther Fashion, Cumhur Kadın / (Re)Public Woman, İleri Sar / Fast Forward, Yabancı / Stranger

Düş Kapanı / Dreamcatcher

19 Mart Cumartesi

19th March Saturday

 

 

 

 

12:00

 

Vita Activa: Hannah Arendt Karşınızda / Vita Activa: The Spirit of Hannah Arendt

 

13.00

 

 

 

15:00

 

Işık Ana ve Kızları * / The Mother of Light and Her Daughters *

 

17:00

Nena / Nena

Forum/ Forum:

Kadın Cinayetleri Nasıl Önlenebilir? / How Can Femicide Be Prevented?

 

19:00

Haysiyet * / Dignity *, Kuafördeki Kadınlar / Women in Sink, Fatima’nın Cumhuriyeti / Fatima’s Republic

 

 

20 Mart Pazar / 20th March Sunday

 

 

 

12:00

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

 

 

13.00

 

 

 

15:00

Düş Kapanı / Dreamcatcher

 

 

17:00

Diren! / Suffragette

 

 

19:00

Panel / Panel:

Osmanlı’da Kadınların Oy Hakkı Mücadelesi / Our Suffragettes: Women’s Struggle for the Right to Vote in Ottoman Times

 

 

 

 

 

 

  Hatay

Hatay Tabip Odası /

Hatay Chamber of Medicine

 26 Mart Cumartesi / 26th  March Saturday

 27 Mart Pazar / 27th  March Sunday

12:00

Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice, Uzak mı… / Distant…, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Patlat Şehri / Saute Ma Ville, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Volta / Volta

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

14.00

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

Üç Yalan / Three Lies

16:00

Satılık Adalet / Justice For Sale

Diren / Suffragette

18:00

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

Söyleşi - Kapanış / Discussion- Closing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Adana

Seyhan Kültür Merkezi /

Seyhan Culture Center

 

2 Nisan Cumartesi / 2nd  April Saturday

 3 Nisan Pazar / 3rd  April Sunday

12:00

Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice, Uzak mı… / Distant…, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Patlat Şehri / Saute Ma Ville, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Volta / Volta

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

14.00

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

Üç Yalan / Three Lies

16:00

Satılık Adalet / Justice For Sale

Diren / Suffragette

18:00

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

Söyleşi - Kapanış / Discussion- Closing

 

 

 

 

 

 

 

  Bodrum

CineMarine Sinemaları / CineMarine Movie Theatre

9 Nisan Cumartesi / 9th  April Saturday

 10 Nisan Pazar / 10th  April Sunday

12:00

Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice, Uzak mı… / Distant…, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Patlat Şehri / Saute Ma Ville, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Volta / Volta

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

14.00

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

Üç Yalan / Three Lies

16:00

Satılık Adalet / Justice For Sale

Diren / Suffragette

18:00

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

Söyleşi - Kapanış / Discussion- Closing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  Mardin

Sinemardin / Sinemardin

16 Nisan Cumartesi / 16th April Saturday

17 Nisan Pazar / 17th April Sunday

12:00

Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice, Uzak mı… / Distant…, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Patlat Şehri / Saute Ma Ville, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Volta / Volta

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

14.00

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

Üç Yalan / Three Lies

16:00

Satılık Adalet / Justice For Sale

Diren / Suffragette

18:00

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

Söyleşi - Kapanış / Discussion- Closing

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  İzmir

DESEM Sinema / Desem Cinema

 23 Nisan Cumartesi / 23rd  April Saturday

 24 Nisan Pazar / 24th  April Sunday

12:00

Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice, Uzak mı… / Distant…, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Patlat Şehri / Saute Ma Ville, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Volta / Volta

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

14.00

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

Üç Yalan / Three Lies

16:00

Satılık Adalet / Justice For Sale

Diren / Suffragette

18:00

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

Söyleşi - Kapanış / Discussion- Closing

 

 

 

 

 

 

 

 

  Van

YYÜ Dr. Cengiz Andiç Salonu /

YYÜ Dr. Cengiz Andiç Hall

 29 Nisan Cuma / 29th  April Friday

 30 Nisan Cumartesi / 30th  April Saturday

12:00

Bilge ve Öğrencisi / Bilge and Her Apprentice, Uzak mı… / Distant…, Sıcak Hava Dalgası / The Heat Wave, Patlat Şehri / Saute Ma Ville, Binlercesinden Biri / One of Thousands, Volta / Volta

Parmaklıklar Ardında Burkasız / No Burqas Behind Bars

14.00

Coria ve Deniz / Coria and the Sea

Üç Yalan / Three Lies

16:00

Satılık Adalet / Justice For Sale

Diren / Suffragette

18:00

Kadınların Adaleti / Invoking Justice

Söyleşi - Kapanış / Discussion- Closing

 

 

JSN_TPLFW_GOTO_TOP